Merriot přišel o data půl miliardy zákazníků

Merriot přišel o data půl miliardy zákazníků

Společnost Merriot provozující síť hotelů uvedla, že zjistila masivní neautorizovaný přístup do své databáze z roku 2014. Hacker zašifroval data a pokusil se je smazat. Hack dosahuje až 500 milionů hostů, kteří učinili rezervace v hotelu Starwood, který zahrnuje hotely Sheraton a Westin. Pro zhruba 327 milionů z tohoto čísla obsahuje ohrožené informace údaje jako jsou jména, poštovní adresy, telefonní čísla, e-mailové adresy, čísla pasu, informace o účtu Starwood Preferred Guest, datum narození, pohlaví, informace o příjezdu a odjezdu, datum rezervace a komunikaci rezervace.

Vzhledem k velikosti se jedná o nejvýznamnější únik dat. V některých případech byly rovněž součástí hacku i čísla platebních karet a data vypršení platnosti, Marriott uvedl, že není jasné, zda hackeři mají informace pro dešifrování čísel platebních karet. Pokud je ale mají, bude dešifrování jen otázkou času.

Rozsah těchto údajů může pro spotřebitele představovat problémy, zejména se ztrátou citlivých údajů, jako jsou informace o pasu.

Kancelář generálního prokurátora v New Yorku ve tweetu uvedla, že zahájila vyšetřování porušení. “Newyorčané si zaslouží vědět, že jejich osobní informace budou chráněny,” uvedla kancelář. Jiní státní státní zástupci také uvedli, že plánují vyšetřovat, včetně Marylandu a Pennsylvánie. Vzhledem k rozsahu to bude nepochybně zajímat i Evropskou komisi.

Zdroj:  www.itsec-nn.com